he

ביטוח נכס

ביטוח נכס בישראל הוא אחד הביטוחים הפופולריים במדינת ישראל בה יש אחוז גבוה של נוטלי משכנתאות, שכדי לממש את ההלוואה מחויבים לעשות ביטוח משכנתא שכולל גם ביטוח נכס. אבל ביטוח נכס כדאי לעשות בכל מקרה – גם אם אין לכם משכנתא. ביטוח נכס מתחלק לשני חלקים: ביטוח מבנה וביטוח תכולה. למה חשוב כל כך לעשות ביטוח נכס גם אם אין משכנתא, ובאילו מקרים הביטוח מגן על הנכס שלכם? הכל בכתבה שלפניכם.

 איך לעשות ביטוח נכס

​​​​​​​​כדי לעשות ביטוח נכס עליכם ליצור קשר עם סוכן הביטוח שלכם, או לתקשר ישירות עם חברת הביטוח באמצעות האתר שלהם / שיחת טלפון. ההמשך יתבצע כך: בשביל ביטוח מבנה תצטרכו לומר מה גודל הדירה שלכם, מספר הבית ומספר חלקה, ופרטים נוספים על הנכס, כמו באיזו קומה הוא ממוקם, כמה קומות יש בבניין, גיל הבניין ועוד. בנוסף, תקבלו את הפוליסה ותצטרכו להחליט אם אתם מעוניינים לרכוש הרחבות כמו ביטוח נגד רעידות אדמה למשל, וכן הלאה.

אם תרצו לעשות ביטוח תכולה, יגיע אליכם שמאי מטעם הביטוח וייתן הערכה כספית לרכוש אותו אתם מעוניינים לבטח.

מידע כללי

ביטוח נכס הוא אחד הביטוחים הכי חשובים שיש, מהסיבה שאם קורה משהו קריטי לנכס שלכם, זה ששילמתם עבורו במשך עשרות שנים של משכנתא, אתם עלולים להישאר בלי כלום. ולא צריך ללכת כל כך רחוק – שריפה היא תרחיש שכבר התרחש בישראל לא פעם ולא פעמיים, החריב בתים עד היסוד והשאיר את בעלי הדירות – אלה שלא עשו ביטוח – נטולי רכוש לחלוטין, כאילו הרגע הם התחילו את חייהם.

אילו מסמכים צריך להגיש כדי להצטרף לביטוח נכס

בדרך כלל לא תצטרכו לצרף מסמכים כלשהם, ואם כן עלולים לבקש מכם טופס ארנונה שמפרט את גודל הדירה. אם תרצו לעשות ביטוח תכולה, יקבע לכם ביקור שמאי והוא יעריך עבור חברת הביטוח את הרכוש שאותו אתם רוצים לבטח. שימו לב, שהביטוח מציג את המחיר האמיתי של הרכוש שלכם ללא קשר לערך הרגשי שלו. זה אומר שאם יש לכם תכשיטים שאתם מאוד אוהבים כי הם ירושה מסבתא או אמא, הפיצוי הביטוחי עבורם יהיה נמוך בהתאם למחירם בשוק.

מחיר הפיצוי בביטוח תכולה הוא בהתאם לפרמיה – פרמיה נמוכה תביא בהכרח גם פיצוי נמוך, אם תזדקקו לממש את הביטוח.

באילו מקרים עושים ביטוח נכס

ביטוח מבנה מומלץ בכל מקרה בו יש לכם בעלות על נכס, בין אם אתם גרים בו ובין אם לא – שכן אסור לקחת סיכון על הדבר הכי יקר כלכלית שיש לכם בחיים, ומחירו לפחות מיליון שקלים.

ביטוח תכולה מומלץ גם לאנשים ששוכרים דירה ומתגוררים בה באופן ארעי אך יש להם רכוש יקר, כדי שיהיה להם פיצוי במידה ומשהו יקרה לרכוש שלהם במקרים של פריצה לבית, שריפה, שיטפון ועוד. אגב, ביטוח תכולה כולל גם ביטוח צד ג', ששומר עליהם במקרה שמישהו (שאינו מתגורר איתם) נפצע אצלם בדירה – חשוב במיוחד בבתים עם משפחות וילדים קטנים.

סוגי ביטוח נכס

ביטוח נכס בישראל ניתן לעשות כחלק מהצורך הביטוחי עבור המשכנתא, וגם באופן פרטי, כשהמשכנתא מסתיימת. ביטוח נכס מתחלק לשני סוגים:

ביטוח מבנה

ביטוח מבנה מציע מגוון כיסויים במקרים של פגיעה במעטפת הנכס, למשל במקרים של שריפה, פיצוץ, התלקחות, שיטפון, שוד / פריצה, ועוד.

המחיר של ביטוח מבנה נקבע על ידי מחיר עלות בניית הדירה, ומומלץ להוסיף כיסוי נוסף עבור שווי הקרקע – כדי לקבל את מלוא הכסף במקרה שהנכס נהרס כליל. בנוסף חשוב להוסיף כיסוי נוסף לרעידות אדמה, במיוחד בישראל בה מזהירים שתיתכן רעידת אדמה חזקה בשנים הקרובות.

ביטוח תכולה

ביטוח תכולה מציע פיצוי כספי במקרה של נזק לרכוש שלכם. הפיצוי הוא בהתאם לשווי הרכוש, כפי שנאמד על ידי שמאי חברת הביטוח בה עשיתם את הפוליסה. אתם יכולים לבטח תכשיטים, רכוש, רהיטים, ציוד מקצועי, מחשבים ועוד.

  נשארו לכם שאלות?
  אנחנו מוכנים לענות על הכל!
  קטרינה דורום
  מומחית ביטוח
  שאלות נפוצות
  השאלות הפופולריות ביותר בנושא ביטוח בישראל
  ?כמה עולה ביטוח נכס

  עלויות ביטוח דירה לא ניתנות לחיזוי ללא בדיקה של הנכס והבנה של מיקומו, גילו, מצבו וכן הלאה. למעשה, מחיר הביטוח תלוי בהרבה מאוד גורמים כמו סוג הנכס (למשל, ביטוח מבנה של דירה בקומה עליונה יהיה יקר יותר מביטוח נכס בקומה אמצעית באותו בניין), גודל הנכס, גיל הנכס ועוד. בנוסף יש לא מעט הרחבות שניתן לעשות ומשפיעות על מחיר הביטוח.

  ?אפשר לעשות ביטוח אונליין

  אפשר בהחלט לבטח דירה אונליין, לבד או באמצעות סוכן ביטוח.

  ?למה לבטח נכס

  ביטוח הבית חשוב מאוד כי מעבר לעובדה שמדובר בנכס יקר שצריך לשמור עליו ולקבל פיצוי אם קורה לו משהו, הביטוח מקנה מגוון כיסויים לתיקון תקלות שכיחות כמו נזילות ובעיות אחרות, שעלות תיקונן יכולה להגיע לעשרות אלפי שקלים.