he

פיננסים והשקעות

אם יש לך כסף בצד, אתה ודאי מעוניין להשקיע אותו באפיק רווחי ויציב, מאחר ולהפקיד את הכסף לבנק לא ייתן לך כמעט כלום (הריביות כרגע נמוכות מאוד והכסף פשוט "ננעל" ללא סיבה).

?אחת השאלות הגדולות אם כך היא איפה להשקיע את הכסף

לאן ללכת להשקיע

יש לא מעט דרכים להשקיע בישראל, השאלה היא מה רמת הסיכון שאתה מוכן לקחת, עד כמה עמוק הידע שלך בפיננסים (ועד כמה הוא עדכני), מה הסכום שאתה רוצה להשקיע, לאיזה טווח זמן ועוד.

אבל לפני שאתה מחליט אם אתה משקיע במסלול עם חשיפה גבוהה למניות בסיכון גבוה או במסלול אג"ח בסיכון מתון, כדאי לך לשבת לשיחת ייעוץ עם סוכן ביטוח פיננסי / יועץ פיננסי, ולהבין מה הסיכונים בכל צעד – ומה היתרונות. בעיקר, חשוב שתבין מה אתה רוצה, מה אתה צריך, מה נכון לך ומה היעד הפיננסי שלך.

לדוגמא, האם אתה מעוניין בתוכנית חיסכון לטווח קצר או שאתה רוצה לפתוח קופת גמל פנסיונית לעתיד הרחוק? האם אתה רוצה שהכסף יהיה נזיל כל תקופת החיסכון (כמו למשל בקופת גמל להשקעה) או שאתה מעוניין בתוכנית ש"נועלת" את הכסף ומשיגה עליו תשואות נאות? בנוסף, ההשקעות שלך לא חייבות להיות במסלולים פיננסים / בורסאיים רגילים. יתכן שעדיף לך להשקיע בנדל"ן, במטבעות קריפטוגרפיים, NFT ועוד.

יועץ ההשקעות יוכל לבנות לך תיק השקעות עם מסלולי השקעה המתאימים לך, הן בטווח הזמן והן ברמת הסיכון. בליווי מקצועי צמוד סביר להניח שהרווחים שלך יהיו גבוהים יותר, וההפסדים – אם יהיו – נמוכים יותר וברי תיקון. יתכן שהייעוץ יעלה לך כסף, אבל אתה צריך לשאול את עצמך  כמה עולה להגן על הכספים שלך. התשובה היא מן הסתם, שזו הוצאה חשובה שתמנע ממך בהמשך מפח נפש והפסדים.

אילו מסמכים אתה צריך לספק להשקעה

אם אתה לקוח פרטי שמעוניין להשקיע, כל מה שתצטרך לספק למנהל ההשקעות בקרן שתבחר את המסמכים הבאים: תעודת זהות + ספח / רישיון נהיגה או כל תעודה אחרת, העיקר שתהיה בה גם תמונה.

סביר להניח שתידרש למלא טופס הרשמה עם כל הפרטים האישיים שלך ופרטי חשבון הבנק שלך, כדי שיהיה ניתן להעביר אליך תשואות ופדיון. יתכן שתתבקש למלא גם תצהיר פיננסי בנושא ההכנסות שלך, ההוצאות, פירוט הנכסים שלך ועוד.

קח בחשבון שהמסמכים עלולים להשתנות בהתאם לסוג ההשקעה שבחרת, מדיניות חברת ההשקעה הספציפית וכו'.

הזדמנויות השקעה

בשוק ההשקעות קיימות הרבה הזדמנויות להשקעה, כל אחת עם היתרונות והחסרונות שלה – חלקן בסיכון גבוה עם רווחים גבוהים, חלקן מציעות הגנה פיננסית על ההשקעה שלך אבל הרווחים יהיו בהתאם מתונים, בטח ביחס למסלולים אחרים בסיכון גבוה יותר.

תחום פיננסים בישראל מציע כמה הזדמנויות להשקעה במספר תחומים שונים:

השקעה בנדל"ן היא השקעה בטוחה, בטח אם מדובר ברכישת דירות פרטיות לצורך השכרה או לצורך מכירה מאוחרת. גם רכישה של מבני מסחר יכולה להיות אטרקטיבית, תלוי כמובן במיקום ובמחיר.

השקעה בשוק הסחורות העולמי: השקעה בסחורות "ישנות" כגון שמן, זהב, ועוד. המחירים של המוצרים הללו יכולים לקפוץ במהירות ולספק הזדמנות לרווח.

השקעה בבורסות בינלאומיות: השקעה בשווקי ההון או קרנות השקעה בחו"ל. יש פה פוטנציאל לרווח מצוין, אך כמובן שנדרש פה מתווך מומחה שיידע לומר לא רק מה המצב של הבורסה, אלא גם מה האקלים המדיני, חברתי וכלכלי באותה מדינה, כדי לברוח בזמן במקרה של משבר.

קרנות השקעה: קרנות השקעה משקיעות בתמהיל רחב של ניירות ערך וכלים פיננסיים, ואתם מחליטים על רמת הסיכון וסוג המסלול.

מניות ואג"ח: השקעה במניות ואג"ח יכולה להשיא רווחים נאים אם היא נעשית בצורה מדויקת ותוך נטילת סיכון מחושב.

השקעה בסטארט-אפ / חממה טכנולוגית או רפואית: השקעה בעסק בשלב ההתחלתי שלו יכול להכיל פוטנציאל עסקי גדול, במיוחד אם הוא נמכר לאחר כמה שנים בסכומי עתק.

  נשארו לכם שאלות?
  אנחנו מוכנים לענות על הכל!
  קטרינה דורום
  מומחית ביטוח
  שאלות נפוצות
  השאלות הפופולריות ביותר בנושא ביטוח בישראל
  ?אפשר לעשות שירות הזה אונליין

  השקעה פיננסית ניתן לעשות אונליין בכל שעה מכל מקום. למעשה, רוב המשקיעים אכן מתנהלים בדיוק כך, מאחר והם תרים כל הזמן אחר הזדמנויות פיננסיות מעניינות – וברגע שהם מזהים אחת כזו, הם ממהרים לסמן אותה ולהשקיע.

  מה כלול בקונספט של השקעה בישראל?

  הַשׁקָעָה בישראל כוללת מספר שירותים שניתן לקבל מיועץ ההשקעות, החל מהגדרה עצמית של המשקיע (מה הוא מחפש, כמה הוא יכול להשקיע, מה רמת הסיכון שהוא מסוגל לה נפשית, מה טווח הזמן שהוא זקוק לו) וכלה בהגדרת ההשקעה, ייעוץ לגבי מסלולים, מעקב אחר התשואות וגם ניוד ההשקעות במידה וצריך (אם ההשקעה לא נושאת תשואות מספיק טובות).